Eighty percent of success is showing up

Milion Kobiet

Klient

Marguard Media Polska jest polską spółką wydawniczą działającą na rynku od 1992 roku. Jej właścicielem jest szwajcarska spółka akcyjna Marquard Media. Wśród wydawanych przez Marquard czasopism można znaleźć takie tytuły jak: Playboy, CKM, Cosmopolitan, Shape, Voyage, Joy, Olivia czy Hot Moda & Shopping.

Wyzwanie

Marquard poszukiwał wykonawcy, który będzie w stanie zrealizować jego pomysł na portal o tematyce kobiecej. Projekt zakładał stworzenie interaktywnej platformy dla wybranych czasopism: Shape, Joy, Olivia i Hot Moda & Shopping. Zgodnie z założeniami serwis milionkobiet.pl miał stać się miejscem zrzeszającym tytułowe milion kobiet. Ważnym wymaganiem stawianym przed systemem była duża wydajność i modułowa budowa, która umożliwi jego dalszy rozwój.

Cele projektu

Celem projektu było stworzenie serwisu atrakcyjnego wizualnie i wygodnego w użytkowaniu. Przygotowując projekt portalu wzięto pod uwagę możliwość modyfikacji struktury portalu i pełną edytowalność zawartości. Z uwagi na fakt, że publikowane materiały pochodzą z różnych źródeł, panel administracyjny musiał zostać przystosowany dla dużej ilości redaktorów o różnym poziomie uprawnień.

Realizacja

Milionkobiet.pl posiada funkcjonalności charakterystyczne dla portali tematycznych: zarządzanie strukturą serwisu, artykułami, galeriami oraz materiałami video importowanymi z zewnętrznych serwisów. Strona daje możliwość przeglądania cyfrowej wersji wybranych magazynów kobiecych: Olivia, Shape, Joy, Hot Moda&Shopping. Poza ważnym aspektem dostarczanie Internautom interesujących treści, stanowi ona również platformę społecznościową. Każdy użytkownik serwisu posiada profil, do którego możne dodawać materiały. Członkinie społeczności mogą wymieniać się opiniami w grupach dyskusyjnych, wysyłać sobie prywatne wiadomości czy komentować zasoby. Aktywność użytkowników jest stymulowana przez dodatkowe mechanizmy, np. sondy i konkursy.

Panel administracyjny przystosowany jest do pracy dużej ilości administratorów o zróżnicowanych uprawnieniach. Został wyposażony w moduł mailingowy, który umożliwia zarządzanie bazą subskrybentów, przygotowywanie i kolejkowanie newsletterów. Integracja panelu z zewnętrznym systemem reklam, pozwala na sprawniejsze zarządzanie powierzchnią reklamową.

Zakres prac

  • oprogramowanie funkcjonalności
  • wdrożenie i optymalizacja szybkości działania serwisu
  • rozbudowa o nowe funkcjonalności
  • wsparcie techniczne
Zobacz on-line

Przykładowe projekty