Eighty percent of success is showing up

Abra

Klient

Abra to największa nieproducencka sieć sklepów meblowych w Polsce, założona w 1990 roku w Krakowie. We wrześniu 2011 roku Abra S.A. weszła w skład Grupy Kapitałowej Steinhoff International Holdings Limited – jednej z największych na świecie firm z branży wyposażenia wnętrz i artykułów gospodarstwa domowego.

Wyzwanie

Firma Abra potrzebowała serwisu, który umożliwiłby wzmocnienie kanału sprzedaży internetowej. Głównym wyzwaniem projektu było stworzenie wygodnego w obsłudze sklepu internetowego oraz dostosowanie serwisu do urządzeń mobilnych.

Cele projektu

Stworzenie nowoczesnego sklepu internetowego, który dzięki odpowiednim mechanizmom pozwalałby na wygodne przeglądanie oferty i sprawne dokonywanie zakupów. Umożliwienie korzystania z serwisu także na urządzeniach mobilnych dzięki technologii RWD.

Realizacja

Nowy serwis powstał na bazie poprzedniej strony, z zachowaniem jej funkcjonalności. Zmiana podstawowych założeń funkcjonowania serwisu pozwoliła na wzmocnienie kanału sprzedaży internetowej. Dzięki udoskonaleniom technologicznym, takim jak wprowadzenie dodatkowych filtrów i mechanizmów sortowania produktów, sklep pozwala na łatwe i szybkie przeglądanie oferty.
Inne ważne zmiany serwisu to rozszerzenie możliwości porównywania artykułów, wprowadzenie możliwości zakupów w opcji płatności gotówką oraz dołączenie modułu oceny produktów. Nowe udogodnienia sprawiły, że sklep stał się bardziej przyjazny użytkownikowi, a w rezultacie przekłada się na zwiększenie sprzedaży.

W celu zapewnienia jak największej konwersji proces transakcyjny został usprawniony. W ramach projektu wdrożono w serwisie narzędzia analityczne pozwalające na optymalizację skuteczności sklepu internetowego.

Nowa strona  Abra została wykonana w oparciu o technologię Responsive Web Design, dzięki czemu użytkownicy mogą teraz korzystać ze sklepu z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu.
Projekt został zrealizowany wspólnie przez Heads Advertising i Blue Paprica. W ramach stałej współpracy obie firmy pracują nad ciągłym rozwojem serwisu i optymalizacją jego działania.

 

Zakres prac

  • oprogramowanie funkcjonalności
  • wdrożenie i optymalizacja szybkości działania serwisu
  • wsparcie techniczne
  • opieka nad serwisem
Zobacz on-line

Przykładowe projekty