Eighty percent of success is showing up

Aisbook

Klient

Klientem jest francuska firma Nekoé oferująca usługi i produkty wspomagające innowacyjne procesy w przedsiębiorstwach. Do grona klientów Nekoé zaliczają się największe francuskie korporacje.

Wyzwanie

Firma Nekoé potrzebowała platformy, która skupiałaby zamkniętą grupę uczestników podczas prowadzonych warsztatów. W założeniach serwis miał stanowić wygodne narzędzie umożliwiające dyskusję i wymianę pomysłów między uczestnikami warsztatów z zachowaniem przejrzystego i intuicyjnego interfejsu.

Cele projektu

Celem projektu było stworzenie serwisu, który miał być wygodny w użytkowaniu oraz pozwalać na zarządzanie platformą poprzez panel administracyjny. Po sukcesie pierwszej części projektu, firma Nekoé zdecydowała się rozszerzyć możliwości platformy i przygotować drugą wersję, w której zostały przedstawione wyniki warsztatów, a także przygotowane nowe funkcjonalności.

Realizacja

AISBook został zbudowany w oparciu o platformę WordPress. Wdrożono funkcjonalności, które wymagały znacznego przekształcenia CMS-a. Dopisany został szereg pluginów, dzięki którym użytkownik może korzystać z interaktywnych funkcji AISBooka. Serwis dynamicznie dostosowuje się do rozdzielczości ekranu komputera oraz wyświetla się poprawnie także na tabletach.

Pierwsza część serwisu była podzielona na cztery główne tematyki, w obrębie których użytkownicy mogli dowolnie tworzyć dyskusje i komentować wzajemnie swoje wpisy. Platforma została uzupełniona m.in. o takie funkcjonalności, jak: wyszukiwarka, statystyki użytkowników, powiadomienia dot. ciekawych wpisów, czy timer odliczający czas pozostały na dyskusję w danym temacie. Dodatkowo serwis posiada wiele interaktywnych funkcji, dzięki którym użytkownik może np. komentować zdjęcia z zaznaczeniem konkretnego obszaru. W serwisie zostały również zastosowane elementy grywalizacji, na podstawie których tworzony jest ranking użytkowników.

System pozwala użytkownikom na prowadzenie dyskusji, a także na czytanie artykułów ekspertów, za które przyznawane są dodatkowe punkty. Rozbudowano także funkcję komentowania, dzięki której administrator ma również możliwość dodawania podpowiedzi do danego fragmentu tekstu, a użytkownik z łatwością może przeglądać interesujące go tematy i treści.

Zakres prac

 

  • wykonanie szablonów html
  • oprogramowanie i wdrożenie serwisu
  • obsługa i rozwój kolejnych wersji systemu