Eighty percent of success is showing up

CKM i Milion Kobiet na telewizorach LG

Klient

Marquard Media Polska jest polską spółką wydawniczą działającą na rynku od 1992 roku. Jej właścicielem jest szwajcarska spółka akcyjna Marquard Media. Wśród wydawanych przez Marquard czasopism można znaleźć takie tytuły jak: Playboy, CKM, Cosmopolitan, Shape, Voyage, Joy, Olivia czy Hot Moda & Shopping.

Wyzwanie

Marquard postanowił stworzyć aplikację na telewizory LG, która miała stanowić kolejny kanał dotarcia do odbiorców. Kluczowym zadaniem agencji było zapewnienie mechanizmów pozwalających na zarządzanie treściami aplikacji przez jeden panel powiązany z serwisami www.

Cele projektu

Celem projektu było stworzenie aplikacji, która w sposób jasny i przyjazny użytkownikom udostępniałaby treści z portalu Milionkobiet.pl oraz CKM na telewizorach LG. Teraz oprócz serwisów internetowych użytkownicy mogą również odbierać treści na zupełnie nowym urządzeniu – telewizorze. Aplikacja stała się kolejnym kanałem komunikacji z odbiorcami oraz nowym narzędziem promocyjnym.

Realizacja

Aplikacja Milionkobiet.pl dla LG udostępnia treści znajdujące się w głównym serwisie w internecie na ekranie telewizora. Dzięki synchronizacji aplikacji z serwisem, użytkownik ma dostęp do wszystkich interesujących go treści. W prosty i intuicyjny sposób odbiorca może wejść w odpowiednią sekcję i cieszyć się dostępem do treści z takich bloków tematycznych jak: moda, uroda, zdrowie czy psychologia. Dodatkowo może obejrzeć zdjęcia, a także materiały video.

Aplikacja CKM posiada podobne funkcjonalności jak Milionkobiet.pl, jednak działy galeria i video zostały bardziej rozbudowane o treści prezentowane w technologii 3D. Dodatkowo aplikacja oferuje materiały Premium, które można przeglądać po opłaceniu dostępu poprzez sms.

Zakres prac

  • projektowanie funkcjonalne
  • projektowanie graficzne
  • oprogramowanie funkcjonalności
  • wsparcie techniczne
  • opieka nad serwisem