Eighty percent of success is showing up

CKM

Klient

Marquard Media Polska jest polską spółką wydawniczą działającą na rynku od 1992 roku. Jej właścicielem jest szwajcarska spółka akcyjna Marquard Media. Wśród wydawanych przez Marquard czasopism można znaleźć takie tytuły jak: Playboy, CKM, Cosmopolitan, Shape, Voyage, Joy, Olivia czy Hot Moda & Shopping.

Wyzwanie

Funkcjonująca do maja 2011 roku wersja serwisu ckm.pl odbiegała od standardów wyznaczanych przez interaktywny rynek czasopism. Kwestia przestarzałej szaty graficznej i małej funkcjonalności serwisu była jedynym z powodów podjęcia decyzji o wprowadzeniu zmian. Wyzwaniem we wdrożeniu nowej wersji była konieczność migracja wszystkich zasobów dostępnych w portalu, w tym również rozbudowanej bazy użytkowników.

Cele projektu

Głównym założeniem projektu było zwiększenie takich wskaźników jak ilość użytkowników, odsłon, zasięgu i czasu spędzonego w serwisie. Niezbędnym krokiem do tego było stworzenie dedykowanej platformy portalowej, która będzie umożliwiała rozwój serwisu zgodnie z ustaloną strategią. Projekt graficzny i funkcjonalny serwisu musiał spełniać panujące obecnie standardy projektowania. Nowa wersja ckm.pl powinna również być wydajna i przystosowana do dużego ruchu.

Realizacja

CKM.pl posiada funkcjonalności charakterystyczne dla portali tematycznych: zarządzanie strukturą serwisu, artykułami, galeriami, video importowane z zewnętrznych serwisów. Z uwagi na to, że grupę docelową stanowią mężczyźni (25-44), wśród głównych funkcjonalności znalazły się artykuły na temat motoryzacji, sportu czy seksu, sesje foto i video, bitwy graficzne, a także dowcipy. Spora część zalogowanych użytkowników portalu to młode kobiety, które marzą o zaprezentowaniu się w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Z myślą o nich powstała sekcja studio, która umożliwia publikację amatorskich zdjęć, a także udział w organizowanych przez serwis castingach.

Serwis posiada rozbudowaną część społecznościową. Użytkownicy mogą dodawać własne zasoby, a także współtworzyć treść portalu. Wszystkie materiały podlegają ocenie i komentowaniu. Za określone aktywności w serwisie użytkownicy są nagradzani punktami. Posiadacze największej liczby punktów rywalizują pomiędzy sobą o nagrody w rozgrywce liga CKM.

Panel administracyjny został wyposażony w moduł mailingowy, który umożliwia zarządzanie bazą subskrybentów, przygotowywanie i kolejkowanie newsletterów. Integracja panelu z zewnętrznym systemem reklam pozwala na sprawniejsze zarządzanie powierzchnią reklamową.

Zakres prac

  • oprogramowanie funkcjonalności
  • wdrożenie i optymalizacja szybkości działania serwisu
  • rozbudowa o nowe funkcjonalności
  • wsparcie techniczne
Zobacz on-line