Eighty percent of success is showing up

Czerwona maszyna

Klient

Czerwona Maszyna jest sklepem internetowym sprzedającym przedmioty użytkowe, cechujące się ponadprzeciętną estetyką i projektem. W 2006 roku sklep zajął I miejsce w kategorii Dom i Wnętrze, w Ogólnopolskim Rankingu Sklepów Internetowych stworzonym przez redakcje Wprost i Money.pl

Wyzwanie

Istniejący system sklepowy nie przystawał już do aktualnych trendów funkcjonalnych i technologicznych. Niektóre przestarzałe rozwiązania powodowały utrudnienia w procesach zarządzania sklepem i blokowały możliwości rozwoju.

Cele projektu

Podstawowym celem projektu było napisanie całkowicie nowej platformy sklepowej opartej o najnowsze rozwiązania technologiczne. Usprawnienie procesów biznesowych zarządzania sklepem miało zmniejszyć koszty i umożliwić obsługę większej ilości zamówień w okresach wzmożonego ruchu. Zmianie miał ulec także proces zakupowy w celu zwiększenia współczynnika konwersji.

Realizacja

Sklep stworzyliśmy we współpracy z jego współwłaścicielką – Anną Zasadą. Pierwszy zakres prac obejmował przygotowanie technologicznej platformy dedykowanej dla Czerwonej Maszyny. Następnie od strony administracyjnej przeprojektowane zostały wszystkie procesy: zarządzania ofertą, zamówieniami, klientami i stanami magazynowymi. Zaprojektowana została całkowicie nowa szata graficzna, lepiej prezentująca ofertę i ułatwiająca nawigację. Wprowadziliśmy możliwość zakupów bez rejestracji i funkcjonalność listy pragnień. Serwis został uruchomiony dwa miesiące przed świętami Bożego Narodzenia, w okresie szczególnie dużego ruchu. Platforma przeszła próbę z powodzeniem, a zmiany wprowadzone w procesach biznesowych sklepu pozwoliły na realizację dużej ilości transakcji. Zastosowane mechanizmy pro-sprzedażowe udowodniły swoją przydatność zwiększając współczynnik konwersji.

Zakres prac

  • migracja danych
  • oprogramowanie funkcjonalności
  • wdrożenie i optymalizacja szybkości działania serwisu
Zobacz on-line

Przykładowe projekty