Eighty percent of success is showing up

Euleo

Klient

EULEO to ogólnopolska firma windykacyjna i wywiadownia gospodarcza założona w 2001 r. w Krakowie. Oferuje nowoczesne rozwiązania windykacyjne, zarówno w zakresie zapobiegania powstawaniu zadłużeń, jak i odzyskiwania długów w trybie polubownym i sądowym.

Wyzwanie

EULEO to ogólnopolska firma windykacyjna i wywiadownia gospodarcza założona w 2001 r. w Krakowie. Oferuje nowoczesne rozwiązania windykacyjne, zarówno w zakresie zapobiegania powstawaniu zadłużeń, jak i odzyskiwania długów w trybie polubownym i sądowym.

Cele projektu

Celem projektu było wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań internetowych, a także wdrożenie działań marketingowych wzmacniających wizerunek firmy i wspomagających sprzedaż. EULEO chciało stworzyć platformę B2B zintegrowaną z wewnętrznymi systemami informatycznymi, która pozwoli przedsiębiorcom kompleksowo zarządzać swoimi należnościami, począwszy od prewencji, poprzez kontrolę spływu należności, aż po działania windykacyjne.

Realizacja

Po przeprowadzeniu audytów wewnętrznego oprogramowania i analizy procesów biznesowych, rozpoczęliśmy prace nad platformą Rozważna Firma oraz nad strategią marketingową.
Zadaniem platformy jest pomoc w kompleksowym zarządzaniu należnościami dla małych i średnich przedsiębiorstw. Kompleksowość  systemu wymagała od nas nie tylko intensywnej pracy związanej z zaprojektowaniem interfejsu i architektury aplikacji, ale także doradztwa koncepcyjnego i strategicznego dotyczącego założeń aplikacji. Modułowa struktura pozwala na łatwe skalowanie platformy i integrację poprzez API z zewnętrznymi aplikacjami. Istotnym elementem systemu jest innowacyjny algorytm określający ryzyko i prawdopodobieństwo spłat na podstawie analiz statystycznych. Stworzyliśmy też serwis rozwaznafirma.pl, który ma na celu prezentację działania i możliwości systemu, a także zachęcanie do rejestracji. Strona została wzbogacona o film promocyjny.
Pragnąc wzmocnić profesjonalny wizerunek firmy postawiliśmy na content marketing. Dzieląc się swoją wiedzą i know-how, EULEO pomaga przedsiębiorcom rozwiązywać ich rzeczywiste problemy związane z kontrolą należności. Ekspercki wizerunek firmy pozwala na zbudowanie relacji z potencjalnymi klientami, a w rezultacie wzmacnia szanse sprzedaży usług w segmencie B2B. Działania są prowadzone na dedykowanym blogu oraz w mediach społecznościowych i branżowych.
Kolejnym projektem wykonanym przez nas w ramach stałej współpracy z firmą EULEO jest giełda długów i wierzytelności NIEZAPLACONE.INFO, która umożliwia m.in. publikację długów na sprzedaż, zakup wierzytelności oraz weryfikację kontrahentów.

Zakres prac

  • audyty wewnętrznego oprogramowania
  • analiza procesów biznesowych
  • projektowanie funkcjonalne i graficzne
  • oprogramowanie i wdrożenie platformy
  • strategia marketingowa i wdrożenie content marketingu
  • stała obsługa i doradztwo