Eighty percent of success is showing up

Grape software

Klient

Grape Software jest firmą, która zajmuje się tworzeniem zaawansowanych rozwiązań informatycznych dla biznesu, głównie dla klientów zagranicznych. Specjalizując się w najnowszych rozwiązaniach IT programuje zaawansowane i innowacyjne multiplatformy, aplikacje oraz systemy informatyczne.

Wyzwanie

Firma Grape Software zaplanowała stworzenie platformy komunikacji marketingowej firmy z docelową grupą jej potencjalnych klientów. Głównym wyzwaniem było podkreślenie wizerunku profesjonalnej i wiarygodnej firmy, oferującej usługi i produkty informatyczne najwyższej jakości. Istotnym elementem było takie zaprojektowanie serwisu, aby treści były dostępne na dowolnym urządzeniem z dostępem do internetu.

Cele projektu

Głównym celem projektu było zaprojektowanie architektury informacji uwzględniającej optymalną segmentację treści oraz narzędzi witryny, zmierzającą w rezultacie do osiągnięcia maksymalnego poziomu skuteczności w zakresie wsparcia sprzedaży i budowy wizerunku Grape Software. Istotne było stworzenie atrakcyjnej i przejrzystej szaty graficznej, spójnej z architekturą informacji serwisu, mocno podkreślającą atuty wizerunkowe Grape Software. Ważne było także zastosowanie metod projektowania, które pozwolą na przeglądanie strony w urządzeniach mobilnych.

Realizacja

Istotą wdrożenia było opracowanie architektury informacji w oparciu o założenia Responsive Web Design – technologia ta elastycznie i optymalnie dostosowuje użyteczność oraz wygląd serwisu internetowego do urządzeń mobilnych. Przyjęte rozwiązania graficzne, poprzez minimalistyczny projekt graficzny podkreślają profesjonalizm i technologiczny charakter Grape Software.
W ramach projektu przygotowaliśmy teksty i hasła reklamowe w języku polskim oraz angielskim. Treści w serwisie zostały opracowane przez doświadczonego copywritera w sposób zachęcający użytkownika do zapoznania się z nimi.
Serwis grapesoftware.com został zoptymalizowany zarówno pod kątem prawidłowego wyświetlania we wszystkich najpopularniejszych przeglądarkach internetowych, jak również w urządzeniach mobilnych.
Przyjęcie takich rozwiązań pozwala na zbudowanie maksymalnego zasięgu witryny w docelowej grupie użytkowników.

Zakres prac

  • projektowanie funkcjonalne
  • projektowanie graficzne
  • oprogramowanie funkcjonalności
  • opracowanie tekstów
Zobacz on-line