Eighty percent of success is showing up

Sigma

Klient

Klient Sigma Corp. to wiodący producent obiektywów i akcesoriów fotograficznych do aparatów cyfrowych. Sprzęt Sigma jest popularny zarówno wśród profesjonalistów, jak i entuzjastów fotografii. Platforma sprzedażowa oraz serwis firmowy dla marki Sigma to projekty zrealizowane dla dystrybutora sprzętu fotograficznego, firmy KConsult.

Wyzwanie

Przed realizacją projektu Sigma nie miała odpowiedniej prezentacji w Internecie. Wyzwanie polegało na zaprojektowaniu zestawu narzędzi do komunikacji marki, poprzez przybliżenie profilu jej działalności, aktualności oraz prezentację oferty i wsparcie klienta. Dotychczas funkcjonujący sklep internetowy nie spełniał wymagań użytkowników i rynku. Rozwiązania w zakresie prezentacji oferty oraz obsługi sklepu od strony administracyjnej hamowały dalszy rozwój.

Cele projektu

Głównym celem projektu było stworzenie platformy sprzedażowej, zapewniającej bezpieczny, szybki i wygodny zakup oraz odpowiednią prezentację zróżnicowanej oferty. Sklep był wykonywany razem z serwisem korporacyjnym marki Sigma w Polsce. Jednym z założeń było współdzielenie części informacji przez oba serwisy. Profesjonalny serwis firmowy miał wspomagać budowanie wizerunku marki i kształtowanie relacji z klientami.

Realizacja

Sklep internetowy Sigma
W ramach projektu stworzyliśmy nowoczesny projekt graficzny oparty na intuicyjnej architekturze sklepu. Zaprojektowaliśmy też funkcjonalności pozwalające w wygodny sposób obsługiwać zamówienia, raportować wyniki sklepu. Wśród funkcjonalności do zarządzania ofertą wykonaliśmy mechanizmy pozwalające m.in. na prezentację parametrów technicznych i możliwości sprzętu, a także wiązanie produktów do sprzedaży krzyżowej (ang. cross-selling). Baza danych serwisu częściowo jest współdzielona z serwisem Sigma Foto. Panel Administracyjny sklepu i serwisu korporacyjnego w prosty sposób pozwala zarządzać obydwoma serwisami.
Serwis Sigma Sklep został wdrożony jesienią 2009 roku. Wykonana platforma została dobrze przyjęta przez użytkowników, co poskutkowało wzrostem ruchu na stronie. Zastosowane mechanizmy sprawdziły się w praktyce, umożliwiając obsługę dużej ilości transakcji w okresie przedświątecznym oraz udowadniając swą przydatność w zakresie zarządzania ofertą.
Serwis firmowy Sigma Foto
Zaprojektowaliśmy atrakcyjny, nowocześnie wyglądający serwis firmowy, wyposażony w narzędzia prezentujące profil działalności firmy i jej ofertę. Stworzyliśmy także interaktywne prezentacje możliwości technicznych sprzętu Sigma. Wdrożyliśmy narzędzia służące do bezpośredniej komunikacji z klientami – newsletter, system pobierania plików wsparcia technicznego, interaktywną mapę dystrybucji.
Serwis Sigma Foto został wdrożony jesienią 2009 roku, osiągając liczbę odwiedzin na poziomie kilkudziesięciu tysięcy UU oraz notując nieustanny przyrost ruchu na stronie. Serwis jest źródłem informacji o technicznych właściwościach sprzętu Sigma, a także nowościach na rynku fotograficznym.

Zakres prac

  • koncepcja założeń technologicznych projektu
  • projektowanie funkcjonalne
  • projektowanie graficzne
  • oprogramowanie funkcjonalności
  • wdrożenie i optymalizacja szybkości działania serwisu
  • wdrożenie skryptów mierzących konwersję i statystyki serwisu
Zobacz on-line

Przykładowe projekty