Eighty percent of success is showing up

SOS Odchudzanie

Klient

KM-Magnum jest organizatorem ogólnopolskiej akcji Chudniesz - Wygrywasz Zdrowie, której skuteczność potwierdzają wyniki kilkunastu tysięcy osób. Akcję zapoczątkował Konrad Gaca - certyfikowany specjalista i konsultant żywieniowy. Ambasadorem akcji jest Ivona Pavlovic.

Wyzwanie

Od 2004 roku Konrad Gaca prowadził z sukcesem stacjonarne programy odchudzające w Lublinie i w Zamościu. W związku z olbrzymim zainteresowaniem akcją, podjęto decyzję o stworzeniu platformy umożliwiającej odchudzanie niezależnie od miejsca zamieszkania. Naszym zadaniem było wsparcie klienta w przeniesieniu wymagań biznesowych na grunt sieci i stworzenie na tej podstawie serwisu.

Cele projektu

Głównym celem projektu było wykonanie serwisu, który uwzględni wszystkie składowe procesu odchudzania: dietę, ćwiczenia, suplementy, monitorowanie wyników. Elementem, który miał spajać je wszystkie były wideokonferencje z wybranym przez użytkownika opiekunem, zwanym konsultantem Konrada Gacy.

Realizacja

Serwis został podzielony na dwie części: ogólnodostępną oraz przeznaczoną tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Pierwsza część zawiera wszystkie informacje na temat programu – zasady działania, niezwykłe metamorfozy osób, które odniosły sukces w walce z otyłością, listę dostępnych w programie konsultantów, wydarzenia z życia programu oraz materiały dodatkowe na temat skutecznego odchudzania. Dla osób, które zarejestrowały się i opłaciły abonament przygotowano funkcję prowadzenia odchudzania online. Składa się ona z wideopołączenia z konsultantem Konradem Gacą, indywidualnie dopasowywanej diety, ćwiczeń i suplementów, możliwości prowadzenia karty zdrowia i sprawdzania własnych postępów.

W serwisie dostępne są również moduły społecznościowe, które pozwalają użytkownikom wchodzić w interakcje, np. poczta wewnętrzna, znajomi, ranking odchudzania.

Od strony panelu administracyjnego przygotowany został m.in. moduł zarządzania grafikiem pracykonsultantów, moduł zarządzania abonamentami i użytkownikami, moduł generowania raportów sprzedaży, moduł zarządzania treścią strony.  Serwis jest zintegrowany z platformą Platnosci.pl, systemem GDS (Gaca Diet System) i narzędziem do prowadzenia wideokonferencji online.

Trwają prace nad rozbudową serwisu. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie bazy wiedzy i dedykowanego sklepu z suplementami.

Zakres prac

  • koncepcja założeń technologicznych projektu
  • projektowanie funkcjonalne
  • projektowanie graficzne
  • oprogramowanie funkcjonalności
  • rozbudowa o nowe funkcjonalności
  • wsparcie techniczne
Zobacz on-line